www.maksategitim.com
Kendini eğitime adamış insanların buluşma durağı

Yüz yüze eğitimin kapsamını genişletme kararı

0

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İlkokul 1.sınıfların yanı sıra 2. 3. ve 4. sınıflarda yüz yüze eğitimi belirlenen kurallar çerçevesinde başlatıyoruz. Ortaokul 8. lise 12. sınıflarda belirlenen kurallarla yüz yüze eğitime geçilecek” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada sağlık önceliklerinden taviz vermeyecek şekilde sıkıntıları aşamalı olarak çözüme kavuşturacak yöntemler geliştirdiklerini belirterek bu kapsamda yüz yüzü eğitimi genişletme kararı aldıklarını söyledi. Erdoğan, “İlkokul 1. sınıfların yanısıra 2. 3. ve 4. sınıflarda yüz yüze eğitimi belirlenen kurallar çerçevesinde başlatıyoruz. Ortaokul 8., lise 12. sınıflarda belirlenen kurallarla yüz yüze eğitime geçilecek” diye konuştu.

Ayrıca özel okullar ile il hıfzıssıhha kurulların uygun bulduğu köy okullarında yüz yüze eğitim yapılmasının öngörüldüğüne dikkat çeken Erdoğan, diğer okullarla ilgili kararları vereceklerini, öğrencilerden ricalarının temizlik, maske, mesafe kurallarına sıkı bir şekilde riayet etmeleri olduğunu ifade etti.

500 bir öğrenciye tablet

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Milli Eğitim Bakanlığımız uzaktan eğitim için bilgisayar temini için çalışıyor. İlk etapta 500 bin öğrencimize tablet vermek için çalışmaları başlattık. Ülkemizin internet altyapısının da bu ihtiyaca uygun seviyeye çıkarmak için Ulaştırma Bakanlığımız yürütüyor. Türk Telekom, Turkcell, Vodofone’la yürütmeyle hızla mesafe alacağız” diye konuştu.