www.maksategitim.com
Kendini eğitime adamış insanların buluşma durağı

Ve minikler okula başladı

0

Korona virüs tedbirleri kapsamında bugün itibariyle eğitim-öğretim dönemi anaokulu ve 1. sınıf öğrencileri için başladı. Yüz yüze eğitimin ilk gününde rengarenk maskeler takan minik öğrenciler renkli görüntüler oluşturdu. Ailesinden ayrılmak istemeyen ve ağlayan çocukları görevliler sakinleştirip ikna etti. Çocuklara korona virüs önlemleri anlatıldı.

Korona virüs tedbirleri kapsamında bugün itibariyle eğitim-öğretim dönemi anaokulu ve 1. sınıf öğrencileri için başlarken  yüz yüze eğitimin ilk gününde rengarenk maskeler takan minik öğrenciler renkli görüntüler oluşturdu.

Okulların açılmasıyla beraber korona virüs tedbirleri kapsamında öğrenciler, okullara ateş ölçümü ve dezenfekte işlemleri sonrasında giriş  yaptılar. Korona virus tedbirleri kapsamında Mart ayından itibaren eğitime ara verilmişti. 21 Eylül itibariyle ise eğitim-öğretim dönemi anaokulu       ve 1. sınıf öğrencileri için yeniden başladı. Öğrenciler okul bahçesine sosyal mesafe ve maske kuralına uyularak alındı. Girişte minik çocukların ateşlerini ölçerek, maske ve dezenfektan dağıtıldı. Ailesinden ayrılmak istemeyen ve ağlayan çocukları görevliler sakinleştirip ikna etti. Öğretmenler tarafından çocuklara korona virüs önlemleri anlatıldı. Bazı çocukların rengarenk maskeler taktığı görüldü. İstiklal marşının okunmasının ardından çocuklar teker teker içeriye alındı.

Bakan Selçuk: Çok bekledik ama kavuştuk.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılının açıldığı ilk günün sabah saatlerinde sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım’da, “Çok bekledik ama kavuştuk. Tedbirlerimiz alındı, okullarımız hazırlandı, öğretmenlerimiz ve 1. sınıf öğrencilerimiz güvenle buluştular. Zil çalsın, İstiklal Marşı’mız okul bahçesinde yankılansın; ders ve eğitim başlasın, çocuklarımız sıralarında yerini alsın ve #yaşasınokulumuz ” dedi.

Çok bekledik ama kavuştuk. Tedbirlerimiz alındı, okullarımız hazırlandı, öğretmenlerimiz ve 1. sınıf öğrencilerimiz güvenle buluştular. Zil çalsın, İstiklal Marşı’mız okul bahçesinde yankılansın; ders ve eğitim başlasın, çocuklarımız sıralarında yerini alsın ve #yaşasınokulumuz pic.twitter.com/VLQNCaPEC6

— Ziya Selçuk (@ziyaselcuk) September 21, 2020