www.maksategitim.com
Kendini eğitime adamış insanların buluşma durağı

‘Üniversiteler fuhuş evi’ diyen Prof. Ebubekir Sofuoğlu’na soruşturma

0

Akit TV’de katıldığı programda üniversitelerin fuhuş evine döndüğünü söyleyen Sakarya Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu’na AK Partili isimlerden de tepki gelirken rektörlük soruşturma açılacağını duyurdu.

Ebubekir Sofuoğlu’nun Z kuşağını eleştirirken kullandığı ifadeyle ilgili olarak sosyal medya hesabından açıklama yapan Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan “Üniversitemiz Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu’nun ulusal bir kanalda yapmış olduğu açıklamaların kabul edilmesi ve hoş görülmesi hiçbir şekilde mümkün değildir. Söz konusu konuşma ile ilgili gerekli işlemler yapılacaktır” dedi.

AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz da, Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu’yla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Ebubekir Sofuoğlu’nun, hem Sakarya’yı ve hem de Sakarya Üniversitesini zan altında bırakan “Fuhuş Evleri” söylemini tasvip etmemiz mümkün değildir. Derhal Sakarya’mızdan, Sakarya Üniversitemizden ve tüm öğrenci kardeşlerimizden özür dilemelidir.

Sn.Sofuoğlu’nun, Cumhurbaşkanımız Sn.Recep Tayyip Erdoğan’ı da söylemine alet etmesi ayrı bir talihsizliktir. Sayın Cumhurbaşkanımızın bahsedildiği şekliyle bir söylemi söz konusu değildir. Olmayan bir söylemi varmış gibi kendi söylemine dayanak yapmak çok büyük bir sorumsuzluktur.”

Eski Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Davut Kavranoğlu da “Üniversiteler bilim yuvalarıdır. Bir ülkenin ve toplumun cehaletten kurtulması, refah ve mutluluğu eğitim ve bilim ile mümkündür. Üniversiteler, bilginin, bilim insanlarının, öğretmenlerin, toplum liderlerinin yetiştiği yuvalardır. Aksini savunmak cehaleti savunmaktır” mesajını paylaştı.