www.maksategitim.com
Kendini eğitime adamış insanların buluşma durağı

Türkiye, sanal fuarda…

0

UNICEF’in, 22 Ekim 2020 Perşembe günü açtığı Dijital Öğrenme Sanal Fuarı, 200’ün üzerinde kamu ve özel sektör temsilcilerine ev sahipliği yapıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı, dijital öğrenme alanındaki örnek liderliği ve yenilikçi yaklaşımıyla sanal fuara çalışmalarını sergilemek üzere davet edilen 15 kurumdan birisi oldu.  Fuarda, çeşitli bağlamlarda dijital öğrenmeye ilişkin gelecek vadeden güvenli çözümler sergileniyor.

Fuar etkinliğinin başlangıcı olan 22 Ekim 2020 günü gerçekleştirilen konferans oturumlarında, dört tematik konuya odaklanıldı:

–    Dijital öğrenme çözümlerine erişimin genişletilmesi,

–    Okulların, her çocuğun ve gencin internete bağlanmasının sağlanması,

–     Öğrenmeye erişimlerini sağlamak için çocuklara mobil, dizüstü veya masaüstü bilgisayar sağlanması,

–     Dijital öğrenme çözümlerine erişim için maliyetlerin ve engellerin azaltılması.

Altı ay boyunca ziyaret edilebilecek fuarın sergi kısmında ise, uzaktan eğitimde uygulanan yenilikçi donanım ve yazılım çözümleri, ölçeklendirme yaklaşımları ve dezavantajlı çocukların erişim potansiyelini artıran dünya çapında öne çıkan 15 uygulama ve çalışmanın gösterimi gerçekleştiriliyor. Etkinlik bitimini takiben, sergilenen tüm içerik UNICEF’in web sitesine taşınacak.

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü, tarafından Fuarda sergilenmek üzere uzaktan eğitim sürecinde gerçekleştirilen tüm faaliyetleri kapsayan İngilizce alt yazılı bir film hazırlanarak 22 Ekim tarihinden itibaren fuarın web sitesinde kullanıcıların sunuldu. Filmin içeriğinde;  EBA, EBA TV, EBA Akademik Destek, EBA Canlı Sınıf, Dünya Bankası finansmanıyla gerçekleştirilen “Güvenli Okullaşma ve Uzaktan Eğitim Projesi”, uzaktan eğitim için saha paydaşları ve akademisyenlerle organize edilen değerlendirme çalışması, dezavantajlı öğrencilere yönelik planlamalar, EBA Destek Noktaları, EBA Mesleki Gelişim Desteği, uluslararası projeler kapsamında gerçekleştirilen webinarlar ile Bilişimle Üretim Projesi bilgileri ve görselleri yer alıyor.

Fuarı ziyaret etmek isteyenler, https://digitallearningvirtualfair.org/ linkinden ulaşabilirler.