www.maksategitim.com
Kendini eğitime adamış insanların buluşma durağı

Son dakika… Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan ‘yüz yüze eğitim’ açıklaması

0

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitime devam oranlarıyla ilgili, “İlkokullarda yüzde 80’lerin üzerinde, ortaokullarda yüzde 76, liselerde de yüzde 70 civarında bir katılım var” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitim ile ilgili açıklamalarda bulundu.

“Bizim elbette önceliğimiz yüz yüze eğitim ancak okulların en çok kapalı olan ülkeler arasında ilk 5’te yer alıyoruz. Her ilin kendisine özgü kararlar alınıyor. Emek veren valilere, ekiplere teşekkür ediyorum. Bir taraftan aşı süreci devam ediyor” diyen Bakan Selçuk, “Okulları açık tutma isteğimize rağmen sağlık öncelik prensibimizden dolayı diğer ülkelere göre okulları daha fazla kapalı tuttuk. Okullarla ilgili takibimiz sürecek, değerlendirmelerimiz daimi olarak sürüyor” ifadelerini kullandı.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, koronavirüsün seyriyle ilgili değişimleri izleyerek ortak kararlar almaya çaba gösterdiklerini söyledi. Selçuk, “İstiyoruz ki önümüzdeki süreçte yüz yüze eğitime doğru çok daha katılımlı, daha yüksek bir şekilde devam edelim. Bu koşullar bir an önce düzelsin. Önceliğimiz tabii ki yüz yüze eğitim” diye konuştu.