www.maksategitim.com
Kendini eğitime adamış insanların buluşma durağı

Fındıklı Belediyesi’nden örnek hizmet

0

Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu evde interneti olmayan öğrenciler için faydalanabileceği EBA sınıfları kurdu.

Rize’nin Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu internet imkânı olmayan öğrenciler için ilçe merkezinde 2 EBA sınıfı oluşturdu.

Başkan Çervatoğlu’nun AjansPazar’da yer alan açıklamasında, Fındıklı Belediyesi olarak eğitimi önceleyen bir belediye olmak istediklerini söyledi. Bunun için bir çağdaş eğitim kooperatifini kurduklarını belirten Çervatoğlu,  ‘Çocuklarımızın dil eğitimini Matematik, Fen, Doğa bilimlerini, Türkçe’ yi daha iyi öğrenebilmeleri için bizlere ne düşüyorsa onu yapmak için yola çıktık. Son zamanlarda pandemi ile karşılaştığımız eğitimle ilgili sorunlara ilişkin ise bir iş adamımız bizlere bu sınıfı kurmak için bağışta bulundu” dedi.

Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu, Türk Eğitim Vakfı’ndan Selçuk Divanoğlu’nun katkılarıyla da oluşturduğumuz iki EBA derslik sınıfımız var. Bunun dışında bu programa birkaç iş insanı da katılıyor. Bir sınıfımızı bitirmek üzereyiz. İlk sınıfımızı küçük çocuklarımız için hazırladık. Kazım Koyuncu Kültür ve Sanat evini de büyük çocuklarımız için hazırlamaya başladık. Toplamda 20 kişilik sınıf oluşturmayı planlamaktayız. Bu projemizde Fındıklılı çocuklarımıza daha nitelikli katkıda bulunmak istiyoruz. Bunun için gerek iş insanlarımız gerek bürokratlarımız, gerek belediye gerek se de yurttaşımız Fındıklı ile birlikte seferber oluyor” diye konuştu.

Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu, bütün öğrencilerin boş oldukça sistemden faydalanabileceklerini ifade ederek, “Fındıklı’da geçen yıl başlattığımız ücretsiz Wifi olanağımızda devam ediyor. Mesela interneti olmayan öğrencilerimiz gelir belediyenin olanaklarından istediği şekilde yararlanabilir. Sınıflarımızın olduğu alanlarda bilgisayarların dolu olması durumunda telefon, tablet, bilgisayarları olan öğrencilerimizde bu alanlarda ücretsiz internet hizmetimizden faydalanabilirler” dedi.