www.maksategitim.com
Kendini eğitime adamış insanların buluşma durağı

Eğitimci Erdem Tur çok yakında aramızda

0

Eğitimci Erdem Tur, çok yakında yazılarıyla maksategitim.com ‘da..

Lisans eğitimini 2004 Muğla Sıtkı Koçman üniversitesi Sosyoloji bölümünde, ardından yüksek lisansına yine aynı üniversitede 2007 yılında felsefe grubunda tamamlayan Erdem Tur, 2009 yılına gelindiğinde de Milli Eğitim Bakanlığı Rehberlik sertifikasını aldı. 2009 yılında özel dersanelerde rehber öğretmen olarak başladığı meslek hayatına 2014-2018 yılları arasında Ankara Batıkent Doğa kolejinde idareci olarak devam etti. Erdem Tur, yaklaşık üç yıldır da Özel Muğla Özel Öğretim kursunda müdür olarak görevine devam ediyor.

Erdem Tur’un kaleminden;

“Gelişmekte olan ve gelişmemiş ülkelerde eğitim yıllarca çözülemeyen bir sorun olarak karşımıza çıkmakta. Eğitim politikalarının devlet politikası yerine hükümet politikası olarak görülmesi de bu sorunun devam etmesini sağlayan nedenlerden biri. Hızla değişen ve globalleşen dünyada en iyi eğitim politikasını bulup copy paste sistemiyle toplumsal normları, hazırbulunuşluğu ve dinamikleri dikkate almadan entegre etmeye çalışmak belki de en büyük yanlış.

Bu yanlışla beraber verilen eğitim nedeniyle hedefsiz, amaçsız ve tamamen içinde bulunulan toplumdan kopuk devşirme bir nesil yetişiyor. Daha önceki nesilden hiç kimsenin memnun olmadığı bir nesil gelecekte nasıl bir durumla karşı karşıya kalacağını bilmemize neden oluyor. Süreci iyi yönetebilmek adına hazır bulunuşluk ve ihtiyaç analizinin iyi yapılması, matematiksel ve sosyal verilerden hareket edilmesi gerekiyor… “

Çok yakında ben de, yazılarımla maksategitim.com ‘dayım.

MaksatEğitim olarak bizde sevgili hocamıza ‘Hoşgeldin‘ diyoruz…